MARKA Dolina Pilicy

Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Stowarzyszenie
· RODO
· Władze
· Lista członków LGD
· Statut
· Rada
· Regulaminy
· Dokumenty członkowskie
Region objęty LSR
· Gmina Aleksandrów
· Gmina Inowłódz
· Gmina Czerniewice
· Gmina Drzewica
· Gmina Lubochnia
· Gmina Mniszków
· Gmina Opoczno
· Gmina Poświętne
· Gmina Rzeczyca
· Miasto i Gmina Przedbórz
· Gmina Sławno
· Miasto i Gmina Sulejów
· Gmina Tomaszów Maz.
· Gmina Wielgomłyny
· Miasto i Gmina Wolbórz

Projekty partnerskie


Projekty współpracy

Nasze projekty




Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Smaki Ziemi Łódzkiej

Smaki Ziemi Łódzkiej - 03.06.2012 r.

Smaki Ziemi Łódzkiej rozbrzmiewały i kusiły aromatami na rynku Manufaktury przez całą niedzielę 03.06.2012. Na 26 stoiskach wystawienniczych przygotowanych dla lokalnych grup działania możliwość prezentacji produktów ludowych i rękodzieła  artystycznego miało także Stowarzyszenie Dolina Pilicy, gdzie można było posmakować potraw kuchni regionu łódzkiego, a swoje rękodzieła promowali ludowi artyści.

tworcy dolina pilica

Nasze stoisko upiększało: KGW Biała (gm. Sulejów), KGW Karwice (gm. Opoczno), KGW w Żywocinie (gm. Wolbórz), a także twórcy ludowi: p. Ewa Nagórska – rękodzieło z filcu, p. Anna Kucharska – haft richelieu, Koło ATRA – koronka, haft, p. Aleksander Dutkiewicz – wycinkarstwo ludowe.

Głównymi punktami programu były konkursy – „Smaczne łódzkie” oraz „Folk-nuta”. W tym pierwszym do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły Kół Gospodyń Wiejskich.

Ciebłowianie


statuetka „FOLK-NUTY” dla Zespołu Ciebłowianie

W ramach drugiego konkursu, w walce o statuetkę „Folk-Nuty" dla najlepszego zespołu folklorystycznego, drugie miejsce z terenu LGD Dolina Pilicy zajął Zespół Ciebłowianie. Zespół ten działa od 2003 roku, zdobywał wiele nagród i wyróżnień na festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zasługi zespołu docenił także Prezydent Bronisław Komorowski, wręczając mu list gratulacyjny.

Zobacz film

















Nasze potrawy konkursowe
Zalewajka z zasmażanymi kurkami
(KGW w Białej)
Biala
Wiejskie pierogi z kapustą, mięsem
i grzybami

(Koło ATRA)
atra
Gołąbki Karwickie
(KGW Karwice)
Karwice
W konkursie gotowania brały udział panie
z KGW w Żywocinie (gm. Wolbórz)

gotowanie

Szkolenie w Dolinie Baryczy

Szkolenie wyjazdowe w Dolinę Baryczy

W dniach 01.06.-02.06.br. przedstawiciele Stowarzyszenia Dolina Pilicy uczestniczyli w wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy, którego celem była wymiana doświadczeń z Dolnośląską Siecią LGD. Szkolenie odbyło się na terenie działania Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”,a dotyczyło przykładów budowania turystycznego potencjału LGD w następstwie wdrażania LSR.

Dolina Baryczy Galeria

Uczestnicy wizyty studyjnej mieli okazję odwiedzić m.in. wytwórnię bombek i ozdób szklanych w Spółdzielni Socjalnej „Szklany Świat Bombki”, Gospodarstwo agroturystyczne „Agro-Spa Chynowa” jako marka regionu, Ośrodek Jeździecki „Jurand” jako przykład współpracy w ramach gospodarstw agroturystycznych, a także restaurację „W Starym Młynie” w Niesułowicach posiadającą certyfikat „Dolina Baryczy Poleca”.


Konferencja w Kruszowie Lokalny Atrakcyjny Szlak


Lokalny atrakcyjny szlak

LAS

LAS

Prezentacja

Dnia 24.05.2012 r. w Kruszowie (gm. Tuszyn) odbyła się konferencja otwierająca projekt "LAS" ujęty w ramach Osi 4 LEADER  (PROW), działanie "Wdrażanie projektów współpracy.". Trzy lokalne grupy działania (LGD) "BUD-UJ RAZEM", "MROGA" i "DOLINA PILICY" stanowiły trzon projektu. Projekt współpracy polega na stworzeniu szlaku konnego, wytyczonego przez obszar wymienionych wyżej LGD, który został włączony w system Łódzkiego Szlaku Konnego. Każde z LGD zapoznało uczestników z prezentacją szlaku konnego na terenie swojego Stowarzyszenia.

Bronisław Helman Prezes Stowarzyszenia Dolina Pilicy zaprezentował potencjał miejsc połączonych szlakiem na naszym terenie: ośrodki jazdy konnej, bazę noclegową, atrakcje krajoznawcze, różnorodność usług turystycznych. Ponadto na konferencji przedstawiono infrastrukturę na łódzkim Szlaku Konnym oraz możliwości rozwoju przemysłu czasu wolnego, nawiązującego do turystyki konnej. Dyskutowano również o dostępności szlaku dla turystów konnych, o jego oznakowaniu i bezpieczeństwie użytkowników.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele przedsiębiorstw turystycznych położonych w sąsiedztwie szlaku, samorządowcy i pracownicy oraz działacze LGD. Ryszard Kaliński Dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki opowiedział o programie planowanego na połowę czerwca otwarcia Łódzkiego Szlaku Konnego.


W poszukiwaniu Złotej Gruszy!
Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej już edycji Wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne ZŁOTA GRUSZA 2012.

Konkurs Złota Grusza 2012

Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji konkursu zapraszamy do pobrania niezbędnych załączników:

Arkusz zgłoszenia gospodarstwa do konkursu

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie

Regulamin konkursu



Godziny pracy biura Stowarzyszenia Dolina Pilicy w dniu 04.06.2012
W dniu 04.06.2012 r. (poniedziałek), w związku z udziałem pracowników Stowarzyszenia w posiedzeniu Rady w sprawie wniesienia zmian w podjętych uchwałach wskazanych przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, biuro czynne będzie w godzinach 8.00-15.00.

Za utrudniania w kontaktach z góry przepraszamy.
Wdrażanie LSR 2023-2027
Wsparcie przygotowawcze

PROW 2014-2020


Warsztaty

Granty

PROW 2007-2013
Leader
· LEADER 2007-2013
Wydarzenia

Szlak Konny