MARKA Dolina Pilicy

Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Stowarzyszenie
· RODO
· Władze
· Lista członków LGD
· Statut
· Rada
· Regulaminy
· Dokumenty członkowskie
Region objęty LSR
· Gmina Aleksandrów
· Gmina Inowłódz
· Gmina Czerniewice
· Gmina Drzewica
· Gmina Lubochnia
· Gmina Mniszków
· Gmina Opoczno
· Gmina Poświętne
· Gmina Rzeczyca
· Miasto i Gmina Przedbórz
· Gmina Sławno
· Miasto i Gmina Sulejów
· Gmina Tomaszów Maz.
· Gmina Wielgomłyny
· Miasto i Gmina Wolbórz

Projekty partnerskie


Projekty współpracy

Nasze projekty




Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt "Lokomotywa zrównoważonego rozwoju - partnerstwo na rzecz ekorozwoju w gminie"



Z dniem 1 września 2011 Fundacja Partnerska Grupa Lokalnego Działania "Ciuchnia Krasińskich"  rozpoczęła realizację projektu pt.: "Lokomotywa zrównoważonego rozwoju - partnerstwo na rzecz ekorozwoju w gminie" - jest to kampania informacyjno-edukacyjna z wykorzystaniem platformy e-learningowej z zakresu wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju przez lokalne jednostki samorządu terytorialnego.

Bezpośrednim odbiorcą projektu są pracownicy jednostek  samorządu terytorialnego. Pośrednim odbiorcą programu są szeroko pojęte gminy, rozumiane zarówno jako jednostki samorządowe i instytucje administracji publicznej i gospodarki komunalnej, jak i społeczność lokalna i jej reprezentatywne organizacje, do których należą organizacje pozarządowe, szkoły, parafie. Uczestnikiem programu edukacyjnego projektu będą zatem pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, instytucji publicznych i pozarządowych, jak również osoby rekomendowane i zgłoszone do projektu za pośrednictwem tych instytucji.

Projekt polega na realizacji kampanii informacyjno-promocyjnej oraz programu edukacyjnego, z wykorzystaniem innowacyjnych i sprawdzonych instrumentów edukacji e-learningowej. Obok instrumentów informatycznych (moduły e-learningowe, czaty, testy, on-line, newslettery, bazy pytań i odpowiedzi) projekt wykorzystuje biuletyny drukowane, plakaty, przewodnik drukowany i vademecum CD.

Uczestnicy szkoleń otrzymują:
  • dostęp do treści wykładów tematycznych w formie tekstowej, jak również prezentacji ppt z narracją lektorską,
  • możliwość zadawania pytań ekspertom i prowadzenia konsultacji za pośrednictwem platformy e-learningowej w okresie 12 m-cy trwania szkoleń,
  • możliwość sprawdzenia swojej wiedzy poprzez przystępowanie do cyklicznie prowadzonych testów,
  • newslettery drogą e-mail na tematy organizacyjne szkoleń oraz tematy merytoryczne,
  • biuletyny elektroniczne "Ekorozwój w Gminie" - pierwszy numer ukaże się w październiku br.,
  • poradnik "Partnerstwo dla ekorozwoju gminy" (na życzenie) - planowany pod koniec realizacji projektu,
  • możliwość nieodpłatnego uczestniczenia w konferencji tematycznej, organizowanej pod koniec szkoleń na obszarze lokalnej grupy działania "Ciuchcia Krasińskich".

Szczegółowe informacje, regulamin rekrutacji oraz harmonogram szkoleń znajdują się na stronie platformy http://www.ekorozwojwgminie.pl. Rejestracja i udział w szkoleniach natomiast odbywa się za pośrednictwem platformy informatycznej pod adresem http://ekorozwoj.ews21.pl.


Projekt dofinansowany ze środków  dotacji NFOŚiGW w ramach Programu "Wspieranie realizacji programów edukacyjnych w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej oraz w ramach kampanii informacyjno-promocyjnych" oraz wkładu własnego Fundacji Partnerska Grupa Lokalnego Działania "Ciuchcia Krasińskich"

Wdrażanie LSR 2023-2027
Wsparcie przygotowawcze

PROW 2014-2020


Warsztaty

Granty

PROW 2007-2013
Leader
· LEADER 2007-2013
Wydarzenia

Szlak Konny