Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Stowarzyszenie Dolina Pilicy zaprasza chętnych do udziału w projekcie realizowanym z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
"POMAGAM MIESZKAŃCOM DOLINY PILICY"
Adresaci projektu: 40-osobowa grupa osób z terenu gmin Inowłódz, Lubochnia, Mniszków, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz oraz miasta i gminy Sulejów:
pozostających bez pracy bądź,
prowadzących lub współprowadzących niewielkie, niskodochodowe gospodarstwa rolne bądź,
zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwach bądź w małych lub średnich przedsiębiorstwach.
Cel projektu: zwiększenie kompetencji zawodowych, a tym samym szans na lokalnym rynku pracy społeczności gmin objętych projektem, pobudzenie aktywności zawodowej mieszkańców terenów wiejskich, w tym zainteresowanie samozatrudnieniem jako formą prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze usług drzewnych oraz w sektorze okołoturystycznym.
W ramach projektu oferujemy:
szkolenie z zakresu obsługi pilarek saplinowych,
kurs młodszego ratownika WOPR.
Wszystkich zainteresowanym uczestnictwem w projekcie serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące niniejszego projektu, które odbędzie się 23.09.2009 r. (środa) godz. 17.00 w OSP Kałek.
"Wsparcie na wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRROW"
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" Strona internetowa opracowana przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" - poddziałanie 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 "Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Cel opearacji: sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: osiągnięcie celów i wskaźników wynikających z LSR