MARKA Dolina Pilicy

Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Stowarzyszenie
· RODO
· Władze
· Lista członków LGD
· Statut
· Rada
· Regulaminy
· Dokumenty członkowskie
Region objęty LSR
· Gmina Aleksandrów
· Gmina Inowłódz
· Gmina Czerniewice
· Gmina Drzewica
· Gmina Lubochnia
· Gmina Mniszków
· Gmina Opoczno
· Gmina Poświętne
· Gmina Rzeczyca
· Miasto i Gmina Przedbórz
· Gmina Sławno
· Miasto i Gmina Sulejów
· Gmina Tomaszów Maz.
· Gmina Wielgomłyny
· Miasto i Gmina Wolbórz

Projekty partnerskie


Projekty współpracy

Nasze projekty




Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdanie z agroturystyki

Szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia gospodarstw agroturystycznych z elementami zasad budowania lokalnego produktu turystycznego

W dniach 23-24 oraz 28-29 kwietnia br. odbyły się szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia gospodarstw agroturystycznych z elementami zasad budowania lokalnego produktu turystycznego zorganizowane w ramach projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt: „Aktywność zawodowa nie kończy się po 50-tce”. Zajęcia prowadziła pani Irena Babczyńska z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z/s w Bratoszewicach - Oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Niniejsze szkolenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na pierwszych spotkaniach uczestniczki dowiedziały się co to jest agroturystyka i kto może prowadzić gospodarstwo agroturystyczne, poznały uwarunkowania prawne zakładania i prowadzenia takiej działalności oraz wymagania jakościowe dotyczące gospodarstw agroturystycznych. Ponadto panie zdobyły informacje na temat tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, działalności gospodarczej na wsi oraz marketingu.


 

P4230075.JPG


Podczas kolejnych spotkań pani Babczyńska omówiła oferty agroturystyczne, polskie regulacje prawne dotyczące produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych. W ostatnim dniu szkoleń zostały przedstawione przykłady form rekreacyjnych w gospodarstwach agroturystycznych oraz działalność agroturystyczna poprzez pryzmat kultywowania dziedzictwa kulturowego.

P4280080.JPG

Panie chętnie brały udział w rozmowach na tematy poruszane na szkoleniu, dzieliły się własnymi doświadczeniami. Panowała sympatyczna atmosfera. Na zakończenie spotkań uczestniczki uzyskały certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu. W ramach podziękowań Prezes Stowarzyszenia Bronisław Helman wręczył pani Irenie Babczyńskiej kwiaty, a uczestniczki z uśmiechami na twarzach odśpiewały pieśń pożegnalną.

P4290092.JPG

Szkolenie to daje ogromną szansę dla kobiet po 50-tce, które pragną podjąć pracę w sektorach pozarolniczych. Gminy z obszaru działania Stowarzyszenia odznaczają się doskonałymi warunkami, sprzyjającymi turystyce. Dzięki stworzeniu gospodarstw agroturystycznych uczestniczki projektu będą miały możliwość pracować w ich najbliższym otoczeniu w atrakcyjnych warunkach. Ponadto zwiększą aktywność i mobilność zawodową, poszerzą swoje horyzonty, zdobędą nowe kompetencje.



Szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia gospodarstw agroturystycznych z elementami zasad budowania lokalnego produktu turystycznego współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wdrażanie LSR 2023-2027
Wsparcie przygotowawcze

PROW 2014-2020


Warsztaty

Granty

PROW 2007-2013
Leader
· LEADER 2007-2013
Wydarzenia

Szlak Konny